Suchonice
Drobečková navigace

Úvod > Současnost

Současnost

Život v obci

Historická část obce  je tvořena zástavbou selských usedlostí. Novou zástavbu tvoří několik rodinných domků a dvoupodlažní bytovka. V současné době zde žije 185 obyvatel. V obci se nachází Mateřská škola, kterou navštěvují převážně děti z Tršic a okolí. V obci je prodejna potravin, knihovna, obecní úřad,  požární zbrojnice a sokolovna. Je možné navštěvovat posilovnu a zahrát si stolní tenis. Každoročně zde probíhá řada kulturně společenských akcí. Již tradičně je to dětský den, loučení s prázdninami, závody jednotek dobrovolných hasičů, podzimní drakiáda a řada dalších. Na začátku adventu se obyvatelé pravidelně setkávají při rozsvěcení vánočního stromku. Ve zdejším chrámu sv. Václava  probíhají nedělní bohoslužby. Kromě vlastní obce je velmi malebné také nejbližší okolí. Zástavba je zasazena do Tršické pahorkatiny pod kopcem Příhonem.

Doprava

Obcí prochází komunikace III.třidy 43620. Veřejnou hromadnou dopravu zajišťuje  Arriva Morava a.s. na autobusových linkách Olomouc-Nelešovice-Tršice a  Přerov-Kokory-Tršice,Lipňany. Část obyvatel využívá k dopravě vlastní auta. Kromě toho obcí prochází významná cyklistická trasa a dostupné jsou také zajímavé trasy turistické.

Aktivity obyvatel obce

  • Sbor dobrovolných hasičů
  • Členství obce v MAS Hanácké Království
  • Členství obce v mikroregionu Království

Pro kulturní akce slouží  zasedací místnost obecního úřadu a sokolovna.

Projekty a záměry

Obec má vybudovanou dešťovou kanalizaci, telefonní kabelovou síť a plynovod. V obci se nachází opravená sokolovna, kde je možno zahrát si stolní tenis a věnovat se cvičení. V budově obecního úřadu je vybavená posilovna.

V letech 2010 a 2011 obec provedla opravu budovy mateřské školy, která spočívala v modernizaci interiéru budovy-sociálního zařízení, osvětlení, vytápění, výměně podlah atd. Na budově proběhla výměna okapů a svodů. V příštích letech se obec chce zaměřit na zhotovení fasády budovy mateřské školy a zbudování dětského hřiště na přilehlém pozemku.

Obec Suchonice využila v roce 2011  dotačního titulu na vybudování dětského hřiště. Obec dotaci obdržela z Ministerstva pro místní rozvoj a již v létě si děti užívaly nového dětského hřiště, které se skládá z herních prvků z kvalitního akátového dřeva.

Obec Suchonice má ve výhledu vypracování nového územního plánu, veřejného osvětlení, přístavbu zázemí stávají sokolovny, vybudování univerzálního hřiště apod.

baner.jpg

Výsledky Tříkrálové sbírky

0001 (6).jpg

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota

 

 

Návštěvnost stránek

067198